ul. Płochocińska 89C, 03-044 Warszawa

Tel: 22 614 48 57 lub 508 347 150, Email: westico@interia.eu

Autokasacja a recykling i odzysk materiałów i części

autokasacja a recykling i odzysk materialow i czesciDawniej wraki pojazdów poddawano kasacji, do czego uprawniona była zdecydowana większość skupów metali i złomowisk. Obecnie, w obliczu narastających problemów związanych z odpadami autokasacja najczęściej wiąże się z recyclingiem i odzyskiem materiałów oraz części. Na czym to polega?

Na początku warto podkreślić fakt, iż nie każde złomowisko jest uprawnione do złomowania pojazdów. Dlatego decydując się na oddanie wraku rozbitego czy po prostu wysłużonego pojazdu na złom powinniśmy znaleźć najbliższą stację kasacji pojazdów. Trafiające tutaj samochody są rozbierane na części, co pozwala na:

-        odzysk sprawnych części zamiennych, które można odsprzedać warsztatom samochodowym lub klientom indywidualnym,

-        odzysk materiałów sztucznych nadających się do ponownego przetworzenia,

-        odzysk surowców nadających się do ponownego przetworzenia.

Co ważne podczas rozbiórki wraku pojazdu stacja kasacji jest zobowiązana do odpowiedniego zabezpieczenia oraz utylizacji wszelkich płynów eksploatacyjnych – oleju, płynów hamulcowych, płynów chłodniczych. Działania te mają za zadanie zapobiegać zanieczyszczeniom środowiska naturalnego wynikającym z niekontrolowanego przedostawania się tego typu substancji m.in. do gleby.

Na czym polega recycling samochodu?

Mimo wysokiej świadomości ekologicznej recycling samochodu wciąż pozostaje pojęciem spornym. Nasza stacja kasacji pojazdów koncentruje się na recyclingu, w ramach którego rozpoczynamy od demontażu pojazdu. Demontaż pojazdu umożliwia nam odzysk zespołów, części, elementów oraz materiałów, które mogą powrócić do dalszego użytkowania. Jednocześnie komponenty nienadające się do dalszej eksploatacji poddajemy przetworzeniu, w wyniku czego uzyskujemy surowiec do produkcji innych wyrobów metalowych.

O ile na etapie demontażu pojazdów w dużej mierze bazujemy na wiedzy i doświadczeniu naszych pracowników, o tyle na kolejnych etapach recyclingu wykorzystujemy zaawansowany technologicznie park maszynowy, dzięki któremu możemy szybko i sprawnie odzyskiwać materiały do dalszej obróbki, przede wszystkim metal, ale również tworzywa sztuczne, szkło.

Odzysk i sprzedaż używanych części zamiennych

Jako legalnie działająca stacja rozbiórki i kasacji pojazdów prowadzimy sprzedaż używanych części samochodowych zamiennych pochodzących z aut przeznaczonych do kasacji. Naszym Klientom oferujemy wyłącznie części sprawne oraz komponenty, które można poddać regeneracji. Obok części mechanicznych oferujemy również komponenty pochodzące z wyposażenia kabin oraz elementy nadwozia.