ul. Płochocińska 89C, 03-044 Warszawa

Tel: 22 614 48 57 lub 508 347 150, Email: westico@interia.eu

na czym polega skup i sprzedaz zlomu metalowego i kolorowegoNa czym polega skup i sprzedaż złomu metalowego i kolorowego?

Skup złomu to przedsiębiorstwo specjalizujące się w nabywaniu wszelkiego rodzaju odpadów metalowych, ich przetwarzaniu oraz dalszej odsprzedaży pozyskanego surowca. Działalność skupów złomu jest ważna, ponieważ pozwala ograniczyć wydobycie metali czy też produkcję różnego rodzaju stopów metali, jednocześnie ograniczając ilość odpadów trafiających na wysypiska śmieci. Stacje kasacji pojazdów działają na bardzo podobnej zasadzie z tą różnicą, iż skupują przede wszystkim uszkodzone samochody i motocykle. Pojazdy przeznaczone do kasacji są poddawane rozbiórce, w efekcie której sprawne części trafiają do sprzedaży jako części zamienne używane, podczas gdy metal poddawany jest recyklingowi i sprzedawany. W ten sposób w znaczącym stopniu ograniczamy objętość odpadów pochodzących z rozbiórki pojazdu, jednocześnie poddając przetworzeniu wszelkie komponenty nadające się do dalszego użytkowania lub przekształcenia na surowiec do wyrobu innych produktów.

Jak działa skup metali kolorowych?

Popularny skup złomu czyli skup metali kolorowych to przedsiębiorstwo, które oferuje swoim klientom sprecyzowaną ofertę skupu i sprzedaży. Działanie skupu metali kolorowych można pod tym względem porównać do działania kantoru wymiany walut. Klient zainteresowany sprzedażą złomu kolorowego może sprzedać złom w określonej cenie (najczęściej za 1kg), podczas gdy klient zainteresowany zakupem złomu może go odkupić po stawce nieco wyższej. Różnice w cenie surowca wynikają przede wszystkim z procesów obróbki, jakim poddawany jest surowiec w skupie. Chodzi tu przede wszystkim o odpowiednie rozpoznanie, oczyszczenie, segregację oraz komplementację surowca. Z usług skupu metali kolorowych najczęściej korzystają firmy produkcyjne, które zajmują się wyrobem komponentów metalowych z surowców pochodzących z recyclingu.

Czy każdy skup złomu metalowego i kolorowego przyjmuje samochody?

Decydując się na złomowanie samochodu należy pamiętać o tym, że nie każde złomowisko jest uprawnione do skupu pojazdów przeznaczonych do autokasacji, w związku z czym nie może wydać nam oświadczenia o oddaniu samochodu do stacji kasacji pojazdów, które jest niezbędne do jego wyrejestrowania. To samo dotyczy warsztatów samochodowych oferujących nam odkupienie samochodu na części. Zgodnie z obowiązującymi przepisami wraki samochodów mogą być złomowane wyłącznie przez przedsiębiorstwa posiadające odpowiednie uprawnienia. Większość z takich firm dodatkowo posiada uprawnienia umożliwiające odzysk sprawnych części i ich dalszą odsprzedaż. Nasz złom posiada w ofercie używane części samochodowe.